Αθλητισμός
LIVE: ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ

Ολυμπιακοί Αγώνες: Τι θα δείτε το Σάββατο 24 Ιουλίου – Οι ελληνικές συμμετοχές

Οι Ελληνες αθλητές και αθλήτριες που συμμετέχουν το Σάββατο (24/7) στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ΕΡΤ

Ο Λευτέρης Πετρούνιας (πηγή: Associated Press)
Ο Λευτέρης Πετρούνιας (πηγή: Associated Press)

Ξεκίνησαν οι 32οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Τόκιο με την ΕΡΤ να καλύπτει τηλεοπτικά τη σημαντικότερη αθλητική διοργάνωση του πλανήτη. Υπό τη σκιά της πανδημίας, αύριο Σάββατο (24/7) ανοίξει η αυλαία του επίσημου προγράμματος των Αγώνων, με τον Λευτέρη Πετρούνια να ξεκινά την προσπάθειά του για ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο, ενώ στην μάχη για μία διάκριση μπαίνουν -μεταξύ άλλων- και οι Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη στο τένις αλλά και η Μαρία Ντουντουνάκη στην κολύμβηση.

Αναλυτικά, οι ελληνικές συμμετοχές το Σάββατο 24 Ιουλίου:

  • Αννέτα Κυρίδου (Κωπηλασία - Σκιφ Γυναικών): (02:30-02:50 Ρεπεσάζ)
  • Στέφανος Ντούσκος (Κωπηλασία-Σκιφ Ανδρών): (03:00-03:20 Ρεπεσάζ)
  • Χριστίνα Μπούρμπου-Μαρία Κυρίδου (Κωπηλασία – Δίκωπος): (03:50-04:10 Προκριματικά)
  • Πολυχρόνης Τζωρτζάκης (Ποδηλασία δρόμου): (05:00 Τελικός)
  • Στέφανος Τσιτσιπάς (Τένις): «64»
  • Μαρία Σάκκαρη (Τένις): «64»
  • Λευτέρης Πετρούνιας (Κρίκοι): (10:35-11:00 Προκριματικά)
  • Απόστολος Παπαστάμος (400μ. Μικτής ατομικής): (13:02 Προκριματικά)
  • Άννα Ντουντουνάκη (100μ. Πεταλούδα): (13:28-13:43 Προκριματικά)

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ

Αναλυτικά, οι μεταδόσεις της κρατικής τηλεόρασης για το Σάββατο 24 Ιουλίου:

ΕΡΤ 1

  • 02:30-06:15 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΣΕΙΡΕΣ
  • 06:15-07:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ - ΕΠΙΛΟΓΕΣ
  • 07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
  • 10:00-12:00 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ε)
  • 12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
  • 15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 16:00-17:00 (Ε)
  • 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • 18:00-18:15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS
  • 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
  • 21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩN

ΕΡΤ 2

  • 04:00-06:30 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 06:30-08:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) (Ζ)
  • 08:30-09:30 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ -49Κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 09:30-10:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 10:30-11:15 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 11:15-12:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Τερματισμός (Ζ)
  • 12:15-13:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ - ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 13:30-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ 3

  • 03:00-05:00 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΙΤΑΛΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)
  • 05:00-07:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
  • 07:00-08:00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Μ)
  • 08:00-10:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
  • 10:00-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
  • 12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
  • 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 1Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
  • 15:30-15:45 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 15:45-17:45 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΗΠΑ – ΓΑΛΛΙΑ

ΕΡΤ SPORTS

  • 03:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 08:15-11:15 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 13:30-16:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 08:30-11:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Z)

Google NewsΑκολουθήστε το reader.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

TAGS
#Ολυμπιακοί Αγώνες #Τόκιο #ΕΡΤ #πρόγραμμα