Αθλητισμός
LIVE: ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα για σήμερα, Κυριακή 25 Ιουλίου – Οι ελληνικές συμμετοχές

Οι Ελληνες αθλητές και αθλήτριες που συμμετέχουν την Κυριακή (25/7) στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ΕΡΤ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Πηγή: Eurokinissi)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Πηγή: Eurokinissi)

Πλούσιο το πρόγραμμα και σήμερα, Κυριακή, 25 Ιουλίου, στους Ολυμπιακοί Αγώνες στο Τόκιο με την ΕΡΤ να καλύπτει τηλεοπτικά τη σημαντικότερη αθλητική διοργάνωση του πλανήτη. Πολλές και οι ελληνικές συμμετοχές, με τον Στέφανο Τσιτσιπά να ξεκινά την προσπάθειά του έχοντας στο μυαλό του τη διάκριση, όπως και η Αννα Κορακάκη που ρίχνεται στην μάχη για μία ακόμη επιτυχημένη Ολυμπιακή διοργάνωση.

Αναλυτικά, οι ελληνικές συμμετοχές την Κυριακή 25 Ιουλίου:

  • Άννα Κορακάκη (Σκοποβολή-10μ. αεροβόλο πιστόλι): (03:00 Προκριματικά, Αν προκριθεί: 05:15 Τελικός)
  • Νίκος Μαυρομμάτης (Σκοποβολή-σκιτ): (03:30-04:00) Προκριματικά
  • Χριστίνα Μπούρμπου-Μαρία Κυρίδου (Κωπηλασία – Δίκωπος): (03:50 Ρεπεσάζ)
  • Άννα Ντουντουνάκη (100μ. Πεταλούδα): (04:40-04:46 Ημιτελικά)
  • Φανή Τζέλη (Τάεκβοντο-57κ.): (04:56 Φάση των 16, 08:00-09:30 Προημιτελικά, 10:00-10:30 Ημιτελικά, 13:00-13:30 Ρεπεσάζ, 14:30-15:00 Μικροί τελικοί, 15:30 Τελικός)
  • Εθνική Πόλο: 05:30 Ουγγαρία-Ελλάδα
  • Βύρων Κοκκαλάνης (Ιστιοπλοΐα-RS:X): (06:05 Race 1, 2, 3)
  • Βασιλεία Καραχάλιου (Ιστιοπλοΐα-Laser Radial): (06:05 Race 1,2)
  • Κατερίνα Δίβαρη (Ιστιοπλοΐα – RS:X): (09:05 Race 1,2,3)
  • Στέφανος Τσιτσιπάς (Τένις): Φάση των «64»
  • Δημήτρης Μάρκος (200μ. Ελεύθερο): (13:22-13:52 Προκριματικά)
  • Απόστολος Χρήστου (100μ. Ύπτιο): (14:10-14:31 Προκριματικά)
  • Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεφ, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης (4Χ100μ. Ελεύθερο): (14:30 προκριματικά)

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ

Αναλυτικά, οι μεταδόσεις της κρατικής τηλεόρασης για την Κυριακή 25 Ιουλίου:

ΕΡΤ 1

  • 03:00-05:30 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ)
  • 05:30-07:00 ΠΟΛΟ - Α' ΟΜΙΛΟΣ ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
  • 07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
  • 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • 12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
  • 15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 16:00-17:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε)
  • 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • 18:00-18:15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS
  • 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
  • 21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΡΤ 2

  • 03:00-04:15 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤSTREET ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
  • 04:15-05:15 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57Κ (Γ) (Ζ)
  • 05:15-06:20 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 07:30-08:00 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
  • 10:30-11:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 61κ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 11:45-13:00 ΤΖΟΥΝΤΟ -52 (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 13:00-14:00 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ)
  • 14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 67κ. (Α) (Ζ)
  • 15:45-16:30 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57 (Γ) 68 (Α) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

ΕΡΤ 3

  • 04:30-06:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 06:30-07:40 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
  • 07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
  • 09:40-10:30 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
  • 10:30-12:30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ ΑΙΓΥΠΤΟΣ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)
  • 12:30-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)
  • 13:00-15:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) Λ: 15:30
  • 15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 04:00-07:30 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 09:10-12:40 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)
  • 14:20-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 05:00-14:00 ΤΕΝΙΣ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  • 08:00-11:45 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Β' ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
  • 16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Google NewsΑκολουθήστε το reader.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

TAGS
#Ολυμπιακοί Αγώνες #πρόγραμμα #ΕΡΤ #Τόκιο