Αθλητισμός
LIVE: ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα για τη Δευτέρα 26 Ιουλίου – Οι ελληνικές συμμετοχές

Οι Ελληνες αθλητές και αθλήτριες που συμμετέχουν τη Δευτέρα (26/07) στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ΕΡΤ

O Βύρων Κοκκαλάνης (πηγή: eurokinissi)
O Βύρων Κοκκαλάνης (πηγή: eurokinissi)

Σε εξέλιξη είναι οι 32οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Τόκιο με την ΕΡΤ να καλύπτει τηλεοπτικά τη σημαντικότερη αθλητική διοργάνωση του πλανήτη. Υπό τη σκιά της πανδημίας αλλά και του... τυφώνα In-Fa που κατευθύνεται προς την Ιαπωνία, σήμερα Δευτέρα (26/07) συνεχίζεται το επίσημο πρόγραμμα των Αγώνων, με τη Μαρία Σάκκαρη να δίνει τον δεύτερο αγώνα της για το Ολυμπιακό τουρνουά. Τις προσπάθειες τους συνεχίζουν οι αθλητές μας σε ιστιοπλοϊα (καιρού επιτρέποντος), κολύμβηση και σκοποβολή ενώ στη «μάχη» για μία Ολυμπιακή διάκριση ρίχνεται και η Δώρα Γκουντούρα στη ξιφασκία.

Αναλυτικά, οι ελληνικές συμμετοχές τη Δευτέρα 26 Ιουλίου:

  • Δώρα Γκουντούρα (Ξιφασκία-σπάθη): (03:00 «64», «32», «16», Προημιτελικά, 13:50 Ημιτελικά, 14:45 Τελικός)
  • Δημήτρης Μάρκος (200μ. Ελεύθερο): (04:37-04:43 Ημιτελικά)
  • Μαρία Σάκκαρη (Τένις): Φάση των «32» (05:00)
  • Απόστολος Χρήστου (100μ. Ύπτιο): (05:31-05:37 ημιτελικά)
  • Κατερίνα Δίβαρη (Ιστιοπλοΐα – RS:X): (06:05 Race 4,5,6)
  • Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεφ, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης (4Χ100μ. Ελεύθερο): (06:05 τελικός)
  • Βασιλεία Καραχάλιου (Ιστιοπλοΐα-Laser Radial): (08:35 Race 3,4)
  • Βύρων Κοκκαλάνης (Ιστιοπλοΐα-RS:X): (09:05 Race 4, 5, 6)
  • Νίκος Μαυρομμάτης (Σκοποβολή-σκιτ): Δευτέρα 26/7 (09:50 Τελικός)

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ

Αναλυτικά, οι μεταδόσεις της κρατικής τηλεόρασης για τη Δευτέρα 26 Ιουλίου:

ΕΡΤ 1

  • 03:00-05:20 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)
  • 05:20-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
  • 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • 12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
  • 15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • 18:00-19:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
  • 21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΡΤ 2

  • 00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 03:00-06:20 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΦΑΣΗ "64" ΦΑΣΗ "32"(Ζ)
  • 06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 07:30-09:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΦΑΣΗ "16" (Ζ)
  • 09:00-09:45 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 09:50-11:00 ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΣ (Ζ)
  • 11:00-12:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ (Ζ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ
  • 12:00-13:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)
  • 13:00-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

ΕΡΤ 3

  • 04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 06:45-07:40 ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ
  • 07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)
  • 09:40-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Α-Γ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
  • 12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ (Ζ)
  • 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
  • 15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 04:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 09:20-09:50 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)
  • 09:50 - 11:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
  • 14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 55κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40 (Back up)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 05:00-13:00 ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  • 08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 13:00-16:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟI (Ζ)

Google NewsΑκολουθήστε το reader.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.

TAGS
#Ολυμπιακοί Αγώνες #πρόγραμμα #Τόκιο #Κερτ Ράσελ