Μπάσκετ
LIVE: ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ

Euroleague: Ήττα στην παράταση και στις... λεπτομέρειες του Ολυμπιακού από την Μπαρτσελόνα

Οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει την Μπαρτσελόνα αλλά μικρές λεπτομέρειες έκριναν το αποτέλεσμα μετά από ένα ωραίο ματς που κρίθηκε στην παράταση

(Πηγή: eurokinissi)

Ήττα στις... λεπτομέρειες για τον Ολυμπιακό στη Βαρκελώνη, με τον Σλούκα να αστοχεί στην εκπνοή της παράτασης (67-67κ.α.) στο σουτ που θα χάριζε στους «ερυθρόλευκους» ένα τεράστιο «διπλό». Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ηττήθηκε 78-79 από την Μπαρτσελόνα, για την 3η αγωνιστική της Euroleague, με τους Καταλανούς να διευρύνουν σε 3-0 το αήττητο τους και τους ερυθρόλευκους να «πέφτουν» στο 2-1.

Οι Πειραιώτες έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αντέδρασαν ως μεγάλη ομάδα τις δύο φορές που ξεμάκρυναν οι αντίπαλοί τους και στο τέλλος ηττήθηκαν από 2/2 βολές του Πιέρ Οριόλα σε διεκδίκηση ριμπάουντ με το floater του Κώστα Σλούκα στο τέλος να μη βρίσκει στόχο.

Τα δεκάλεπτα: 10-17, 27-32, 55-47, 67-67κ.α., 79-78 παρ.