Τι κι αν έπαιζε τραυματίας, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε πάλι «πράματα και θάματα» με τους Μιλγουόκι Μπακς και οδήγησε την ομάδα του σε εύκολη νίκη με 117-89 επι των «λίγων» Πίστονς που δεν μπόρεσαν να κοντράρουν τα «Ελάφια».https://twitter.com/Bucks/status/1455701208153280516?ref_src=twsrc^tfw

Ο Greek Freak ήταν καταπληκτικός, είχε ένα διαστημικό πεντάλεπτο στο ξεκίνημα του β' μέρους σε άμυνα κι επίθεση, τελείωσε τον αγώνα με 28 πόντους (6/9 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 7/7 βολές), 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 4 μπλοκ σε 27 λεπτά! Πολύ καλός και πάλι ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που είχε 9 πόντους (4/4 δίποντα, 1/2 βολές), 8 ριμπάουντ, μία ασίστ και δύο κλεψίματα σε 23 λεπτά.

Αυτή ήταν η 15η σερί ήττα από τους Μιλγουόκι Μπακς για το Ντιτρόιτ, που έχει ένα από τα χειρότερα ρόστερ των τελευταίων ετών και όλο το δυναμικό του υγιές.

Επόμενοι αγώνες αυτοί με τους Νικς στο Fiserv Forum (ξημερώματα Σαββάτου στη 01:30) και με τους Γουίζαρντς στην Ουάσινγκτον (ξημερώματα Δευτέρας στις 00:00), πριν η ομάδα του Μιλγουόκι επισκεφθεί τον Λευκό Οίκο όπου τα «Ελάφια» θα τιμηθούν από τον πρόεδρο των ΗΠΑ, Τζο Μπάιντεν, για το πρωτάθλημα που κατέκτησαν την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο του NBA.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-27, 39-57, 62-90, 89-117