ΜΠΑΣΚΕΤ
02/09/2022 19:21

Eurobasket 2022: Μεγάλη αντεπίθεση από την Κροατία με σερί 13-0 – Ροκάνισαν τη διαφορά με την Ελλάδα

Αν και η εθνική Ελλάδας ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα για το Ευρωμπάσκετ με την Κροατία, οι Κροάτες κατάφεραν να «ροκανίσουν» τη διαφορά στην τρίτη περίοδο και με ένα σερί 13-0 έθεσαν εν αμφιβόλω τη νίκη για την παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Newsroom
Κείμενο: Newsroom
Πηγή: Eurokinissi
Ανάγνωση:

Καταστρεπτική ήταν το τρίτο δεκάλεπτο για την εθνική μας στο πλαίσιο του αγώνα Κροατία - Ελλάδα για το Eurobasket 2022, με τους Κροάτες να απαντούν στο προβάδισμα 16 πόντων που είχε η παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο και με ηγέτη τον Σιμόν και τον Σμιθ κατάφεραν να κερδίσουν την περίοδο με επιμέρους σκορ 32-24. Είναι μάλιστα χαρακτηριστικό πως κάποια στιγμή είχαν πραγματοποιήσει σερί 13-0 καταφέρνοντας να «ροκανίσουν» τη διαφορά και αν τη φτάσουν έως και τους 3 πόντους.

Video Loading...

Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι ακόμη χειρότερα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αλλά δύο τρίποντα από Τάιλερ Ντόρσεϊ και Δημήτρη Αγραβάνη κατάφεραν να «μαζέψουν» κάπως την κατάσταση, με αποτέλεσμα το τρίτο δεκάλεπτο να «κλείσει» με το σκορ να είναι στο 70-62.