Αναλυτικά τα αποτελέσματα στις Περιφέρειες και τον μεγαλύτερο Δήμο της εκάστοτε Περιφέρειας:

Περιφέρεια Αττικής: Γιώργος Πατούλης και Ρένα Δούρου στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Αθηναίων: Κώστας Μπακογιάννης και Νάσος Ηλιόπουλος στον δεύτερο γύρο  

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας: Εκλέχτηκε περιφερειάρχης ο Απόστολος Τζιζικώστας

  • Δήμος Θεσσαλονίκης: Νίκος Ταχιάος και Κωνσταντίνος Ζέρβας ή Γιώργος Ορφανός ή Κατερίνα Νοτοπούλου στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης: Χρήστος Μέτιος μαζί με τον Χριστόδουλο Τοψίδη στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Κομοτηνής: Γκαράνης Ιωάννης και Γραβάνης Αντώνιος στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας: Εκλέχτηκε Περιφερειάρχης ο Γιώργος Κασαπίδης

  • Δήμος Κοζάνης: Μαλούτας Λάζαρος και Ιωαννίδης Ελευθέριος στον δεύτερο γύρο

Περιφέρεια Ήπειρου: Εκλέχτηκε Περιφερειάρχης ο Αλέξανδρος Καχριμάνης

  • Δήμος Ιωαννιτών: Μπέκας Θωμάς και Μωυσής Ελισάφ στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Θεσσαλίας: Εκλέχτηκε Περιφερειάρχης ο Κωνσταντίνος Αγοραστός

  • Δήμος Λαρισαίων: Απόστολος Καλογιάννης και Ρένα Καραλαριώτου στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων: Κράτσα Τσαγκαροπούλου Ρόδη στον δεύτερο γύρο με τον Θεόδωρο Γαλιάτσο

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας: Νεκτάριος Φαρμάκης με τον Απόστολο Κατσιφάρα στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Πάτρας: Κωνσταντίνος Πελετίδης και Γρηγόρης Αλεξόπουλος στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας: Φάνης Σπανός και Απόστολος Γκλέτσος στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Λαμιέων: Ευθύμης Καραίσκος και Νικόλαος Σταυρογιάννης στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Πελοποννήσου: Παναγιώτης Νίκας και Πέτρος Τατούλης στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Τρίπολης: Ιωάννης Σμυρνιώτης και Τζιούμης Κωνσταντίνος στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου: Χριστιάνα Καλογήρου και Κωνσταντίνος Μουτζούρης στον δεύτερο γύρο

  • Δήμος Λέσβου: Βέρος Ταξιάρχης και Χήρας Νικόλαος στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου: Εκλέχτηκε Περιφερειάρχης ο Γιώργος Χατζημάρκος

  • Δήμος Σύρου Ερμούπολης: Λειβαδαράς Νικόλαος και Μαραγκός Γεώργιος στον δεύτερο γύρο.

Περιφέρεια Κρήτης: Εκλέχτηκε Περιφερειάρχης ο Σταύρος Αρναουτάκης

  • Δήμος Ηρακλείου: Ιωάννης Κουράκης και Βασίλης Λαμπρινός στον δεύτερο γύρο.