Πρώτος έρχεται ο Κώστας Μπακογιάννης με την παράταξη «Αθήνα Ψηλά» και ποσοστό 42,66%.

Με τον Κώστα Μπακογιάννη, εκλέγονται δημοτικοί σύμβουλοι, μεταξύ άλλων, η Κατερίνα Γκαγκάκη και ο Γιούρκας Σεϊταρίδης.

Δημοτικοί σύμβουλοι με τον Κώστα Μπακογιάννη εκλέγονται οι εξής (με σειρά σταυρών):

  • ΕΒΕΡΤ ΑΛΒΕΡΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΞΙΑ) του ΜΙΛΤΙΑΔΗ 
  • ΤΕΝΤΟΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΟΦΟΚΛΗ 
  • ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΡΙ 
  • ΓΚΑΓΚΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
  • ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΛΑΣ) του ΘΩΜΑ 
  • ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΛΗΣ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 
  • ΡΟΚΟΦΥΛΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  • ΣΚΙΑΔΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • ΑΞΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΦΟΙΒΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
  • ΛΕΩΝ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  • ΚΟΡΟΜΑΝΤΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • ΔΟΜΑΖΟΥ ΘΕΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΝΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • ΑΓΓΕΛΗ ΛΥΚΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΙΝΕΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  • ΣΕΪΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΓΙΟΥΡΚΑΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  • ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
  • ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ (ΜΕΛΙΝΑ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  • ΚΟΛΛΑΤΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
  • ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Στη δεύτερη θέση ακολουθεί ο Νάσος Ηλιόπουλος με την «Ανοιχτή Πόλη» και ποσοστό 16,95%.

Δημοτικοί σύμβουλοι με τον Νάσο Ηλιόπουλο εκλέγονται οι εξής:

  • ΑΞΕΛΟΣ ΡΗΓΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • ΑΛΕΒΥΖΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΘΕΟΧΑΡΗ
  • ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  • ΑΓΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
  • ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του ΑΝΔΡΕΑ
  • ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  • ΒΑΒΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΥΡΗ ΜΑΡΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ (ΜΑΙΡΗ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  • ΚΟΚΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Στην τρίτη θέση ακολουθεί ο Παύλος Γερουλάνος με την παράταξη «Αθήνα είσαι εσύ» και ποσοστό 13,18%.

Δημοτικοί σύμβουλοι με τον Παύλο Γερουλάνο εκλέγονται οι εξής:

  • ΜΠΕΗ ΚΑΡΑΜΠΟΤΣΟΥ ΡΩΞΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΜΠΕΗ)
  • ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  • AΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • ΜΠΡΟΥΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
  • ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  • ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΝΕΛΛΗ ΚΑΝΕΛΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Στην τέταρτη θέση ακολουθεί ο Ηλίας Κασιδιάρης με την «Ελληνική αυγή για την Αθήνα» και ποσοστό 10,57%.

Δημοτικοί σύμβουλοι εκλέγονται οι εξής:

  • ΑΪΒΑΤΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  • ΓΚΛΕΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  • ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  • ΒΑΡΣΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΒΕΛΙΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Στην πέμπτη θέση ακολουθεί ο Νίκος Σοφιανός με τη «Λαϊκή συσπείρωση Αθήνας» ποσοστό 7,46%.

Δημοτικοί σύμβουλοι εκλέγονται οι εξής:

  • ΛΑΜΠΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  • ΒΟΥΡΔΟΥΜΠΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ
  • ΠΑΝΑΓΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
  • ΑΓΓΕΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Στην έκτη θέση ακολουθεί ο Γιώργος Καραμπελιάς με την παράταξη «Αθήνα για την Ελλάδα» και ποσοστό 2,20%.

  • Δημοτικοί σύμβουλος εκλέγεται ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Στην έβδομη θέση ακολουθεί ο Γιώργος Βουλγαράκης με την παράταξη «Αθήνα και πάλι Αθήνα» και ποσοστό 2,04%.

  • Δημοτικός σύμβουλος εκλέγεται ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Όγδοος έρχεται ο Βασίλης Καπερνάρος με την παράταξη «Αθήνα το σπίτι μας» και ποσοστό 1,57%.

  • Δημοτική σύμβουλος εκλέγεται η ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΗΔΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Στην ένατη θέση έρχεται ο Πέτρος Κωνσταντίνου με την παράταξη «Ανταρσία στις γειτονιές της Αθήνας» και ποσοστό 1,54%.

  • Δημοτικός σύμβουλος εκλέγεται ο AΛ ΑΜΠΑΝΤΛΑ ΙΑΣΙΝ του ΙΜΠΡΑΗΜ

Στη δέκατη θέση έρχεται η Κωνσταντίνα Ρέππα με την παράταξη «Αντικαπιταλιστική ανατροπή στην Αθήνα ΑΝΤΑΡΣΙΑ σε κυβέρνηση-ΕΕ-κεφάλαιο» με ποσοστό 1%.

  • Δημοτική σύμβουλος εκλέγεται η ΜΑΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ