Το γκολ του Καρλίτος Λόπεθ (9ο εφετινό σε 7 επίσημους αγώνες) ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στον Παναθηναϊκό επί του Ατρόμητου με 1-0 στο Δημοτικό Γήπεδο Περιστερίου, «σφραγίζοντας» την πρόκριση των «πράσινων» στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ποδοσφαίρου. Πρώτη εκτός έδρας νίκη του «τριφυλλιού» μετά από 8,5 μήνες και 12 αγώνες σε Super League και Κύπελλο Ελλάδας.

Αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, ο Βόλος κατάφερε να βρει δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο φτάνοντας στη νίκη επί του Πανσερραϊκού με 3-1. Η Λαμία προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς επιβλήθηκε σχετικά εύκολα στην Καλλιθέα της Ηλιούπολης με 3-0. Με ανατροπή και δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά, ο Ιωνικός επικράτησε 2-1 της Ξάνθης στα Πηγάδια.

Ο Αγιος Νικόλαος θα εκπροσωπήσει το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο στη φάση των «16». Η κρητική ομάδα επικράτησε στην Κέρκυρα με 2-1 της ΑΕ Λευκίμμης (επίσης ομάδα Γ' Εθνικής).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟ (0-1)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΒΟΛΟΣ (1-3)

ΞΑΝΘΗ - ΙΩΝΙΚΟΣ (1-2)

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΗΣ - ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1-2)