Μενού
  • Α-
  • Α+

Τη... δουλειά που έκανε εξαιρετικά μια εβδομάδα νωρίτερα σφραγίζοντας, ουσιαστικά, τη συνέχεια της φετινής ευρωπαϊκής πορείας του, τελείωσε απόψε ως (τυπικά) φιλοξενούμενος στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο Αρης. Κέρδισε στη ρεβάνς του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League την Γκόμελ με 2-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης (σ.σ. 5-1 είχε τελειώσει το πρώτο ματς).

Την υπογραφή του στο ματς για τους «κιτρινόμαυρους» έβαλε ο Αντρέ Γκρέι σκοράροντας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Η Γκόμελ είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 82’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκιόργκι Γκογκολασβίλι.

Διαιτητής: Νίκολας Λαφόρζ (Βέλγιο)

Κίτρινες: - / Εμπακατά, Ντιόπ, Μαζικού, Νταμπό, Πίρσμαν, Ντουκουρέ

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΓΚΟΜΕΛ (Βλάντιμιρ Νεβίνσκι): Καβαλέου, Γιούριλ, Σόκολ, Άφι, Κουσίνσκι, Κόστροφ (88’ Σοβπέλ), Μπάγκα , Αντεολά (80’ Ποταπένκο), Ανουφρίεβ (69’Κοζλόφκι), Σέντκο (88’ Γερμακόβιτς), Μάκας (80’ Γκογκολασβίλι)

ΑΡΗΣ (Χέρμαν Μπούργκος): Κουέστα, Εμπακατά (46’ Οντουμπάγιο), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού (46’ Πίρσμαν), Ντιόπ (23’ Νταπό), Ντουκουρέ, Μαντσίνι, Καμάτσο (83’ Ιτούρμπε), Πάλμα Γκρέι.