Το 11ο εφετινό γκολ του Ευθύμη Κουλούρη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε στον Ατρόμητο μία τεράστιας σημασίας νίκη (την τρίτη στα τελευταία τέσσερα ματς), αυτή τη φορά επί του Βόλου με 2-1 στο γήπεδο σε εξ αναβολής παιχνίδι για τη 16η αγωνιστική της Super League.

Στο ματς του Περιστερίου, με το οποίο ολοκληρώθηκαν όλες οι «εκκρεμότητες» των αναβληθέντων αγώνων λίγο πριν από την 26η και τελευταία «στροφή» της Λίγκας την προσεχή Κυριακή (06/03), οι Περιστεριώτες πήραν προβάδισμα με τον Ντένιτς, είχαν δοκάρι με τον Άλιμπεκ και μολονότι ισοφαρίστηκαν από τον Ρεγκατέν, έφτασαν στο τρίποντο και στο +5 απ’ τη 13η Λαμία, στη μάχη για την παραμονή.

Διαιτητής: Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Κίτρινες: Άλιμπεκ - Φεράρι, Τερεζίου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (46’ Μαυρομμάτης), Παπαδόπουλος (79’ λ.τρ. Σάλομον), Τζοβάρας (46’ Καστεγιάνο), Έρλινγκμαρκ, Ντένιτς (64’ Μουνίθ), Καρτάλης, Ναμπί (64’ Ροτάριου), Κουλούρης, Άλιμπεκ.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρινέρ, Φεράρι, Μπαρτόλο (46’ Κορέα), Τσοκάνης (64’ Μπαριέντος), Νίνης (81’ Τερεζίου), Ρεγκατέν (81’ Ροσέρο), Σοάρες, Ορός (89’ Σιέλης).