Μενού
  • Α-
  • Α+

Ένα απίστευτο περιστατικό έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια του ντέρμπι του Εδιμβούργου ανάμεσα στη Χιμπέρνιαν και τη Χαρτς για τη 2η αγωνιστική της Premier League Σκωτίας. Συγκεκριμένα, ο αγώνας βρισκόταν στο 66ο λεπτό του με το σκορ στο 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, όταν οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν τηγανητές πατάτες, σημαδεύοντας το κεφάλι του Κόχραν, την ώρα που εκείνος πήγε να εκτελέσει ένα πλάγιο.

Οπως ήταν φυσιολογικό, ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά την αναμέτρηση, έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις και δόθηκε συνέχεια με τη Χιμπέρνιαν να ισοφαρίζει τελικά τον αγώνα σε 1-1 στο 95ο λεπτό. Πάντως, η Χιμπέρνιαν αναμένεται να τιμωρηθεί με βαρύ πρόστιμο, ενώ και ο συγκεκριμένος οπαδός το πιθανότερο είναι ότι θα εντοπιστεί και θα απομακρυνθεί από τους αγώνες της ομάδας του, καθώς ειδικά στη Βρετανία δεν παίζουν οι αρμόδιες Αρχές γύρω από θέματα βίας.