Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

Super League: «Άλωσε» τη Λαμία ο ΠΑΟΚ - Νίκησε στη Λιβαδειά ο ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ - Λαμία | Eurokinissi

Η ομάδα του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League, δε δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην τοπική ομάδα της Λαμίας, επικρατώντας εύκολα με 0-3. Την αρχή στα γκολ έκανε ο Νάρεϊ, ενώ ακολούθησε στο 27ο λεπτό με δυνατό σουτ ο Ντάντας. Τον επίλογο στην εύκολη νίκη για τους Θεσσαλονικείς «έγραψε» ο Ζίβκοβιτς. Με την εύκολη νίκη του απέναντι στη Λαμία, ο ΠΑΟΚ συγκατοικεί πλέον στη δεύτερη θέση με την ΑΕΚ.

Στον άλλο αγώνα μεταξύ Λεβαδειακού και ΠΑΣ Γιάννινα, η ομάδα των Ιωαννίνων πέρασε εύκολα από τη Λιβαδειά με σκόρερ τους Μπάλαν, Εραμούσπε και Παμλίδη, με τους τελευταίους, μάλιστα να σκοράρουν μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Απάντηση για τον Λεβαδειακό έδωσε ο Παναγιώτου με τρομερό σουτ.