panathinaikos - aris
Άρης - Παναθηναϊκός | Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε διπλό τίτλου με ολική ανατροπή στο «Βικελίδης» για την Super League και πήγε στο +4 από την δεύτερη ΑΕΚ, η οποία βεβαίως έχει έναν αγώνα λιγότερο.  Ο αγώνας είχε χαρακτήρα ντέρμπι, καθώς ο Άρης κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Οντουμπάτζο. Το «τριφύλλι» αντέδρασε με τον Αργεντινό Ντανιέλ Μαντσίνι, πρώην παίκτη του Αρη, ο οποίος σχημάτισε στον πανηγυρισμό του το «Α», προκειμένου να τιμήσει τον Άλκη Καμπανό. Το 1-2 και την ανατροπή του αγώνα σημείωσε ο Σεμπαστιάν Παλάσιος στο 86ο λεπτό.

Βόλος - Ατρόμητος: Νίκη στις καθυστερήσεις για την ομάδα της Μαγνησίας

Ο Βόλος βρήκε νικητήριο γκολ κόντρα στον Ατρόμητο στις καθυστερήσεις (2-1), σε ματς για την 22η αγωνιστική στη Super League κι έτσι διατήρησε την ομάδα του Περιστερίου εκτός πρώτης εξάδας. Τα γκολ για τις δύο ομάδες έβαλαν οι Λούνα (Βόλος), Τζοβάρας (Ατρόμητος) και Γκάτζι (Βόλος)