olympiakos - lebadeiakos
Ολυμπιακός - Λεβαδειακός | Eurokinissi

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίζεται η προτελευταία αγωνιστική της Super League, με τον Ολυμπιακό να εμφανίζεται πανέτοιμος για το ντέρμπι με την ΑΕΚ της επόμενης και τελευταίας αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος. Σε μία αναμέτρηση, που άρχισε νωρίς το απόγευμα της Κυριακής (5/3) και φορώντας μαύρα περιβραχιόνια για την εθνική τραγωδία των Τεμπών, οι «Ερυθρόλευκοι» ξέσπασαν απέναντι στον τελευταίο Λεβαδειακό, σκοράροντας όχι μία, όχι δύο, αλλά έξι φορές. Την αρχή στα γκολ για τους Πειραιώτες έκανε ο Μπιέλ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, με τη συνέχεια να τη δίνει ο Χουάνγκ με σουτάρα στο 38ο λεπτό. Το 3-0 έκανε πάλι ο Μπιέλ στο 50ο λεπτό, ενώ τα τρία τελευταία γκολ έβαλαν αντίστοιχα οι Μπακαμπού και ο Κανός.

Στραβοπάτημα για τον Αρη στη Λαμία

Η Λαμία επικράτησε εντός έδρας του Αρη με 2-1 για την 25η αγωνιστική της Super League 1 και γεύτηκε τη χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από 5 μήνες. Η Λαμία πήρε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και πέρασε Λεβαδειακό και Ιωνικό, κάνοντας σημαντικό βήμα στη μάχη για την παραμονή στην κατηγορία. Αντίθετα, ο Άρης υπέστη ακόμα μία εκτός προγράμματος ήττα στο φετινό πρωτάθλημα και υποχώρησε στην έκτη θέση

«Κλειδώνει» τα play offs ο Βόλος - Κέρδισε τον ΠΑΣ

Ο Βόλος επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 στους Ζωσιμάδες για την 25η αγωνιστική της Super League 1, με τον Τάχατο να χαρίζει τη νίκη στους Θεσσαλούς με γκολ στο 83′. Ο Βόλος αγωνίστηκε χωρίς άγχος κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, έχοντας εξασφαλίσει την παρουσία του στα πλέι οφ και κατάφερε να πάρει το διπλό που μπορεί να τον φέρει στην πέμπτη θέση στο τέλος της αγωνιστικής.