olympiakos
Ολυμπιακός | Eurokinissi

Με άνετη νίκη 5-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός της ομάδας του Βόλου, με τους «ερυθρόλευκους» να επιστρέφουν στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο. Από νωρίς οι Πειραιώτες «τελείωσαν» το α' ημίχρονο με 3-0.

Έτσι κράτησε τη διαφορά τους με τον 4ο ΠΑΟΚ σε ένα ματς που ήταν το τελευταίο φετινό του με κόσμο, καθώς με τον Παναθηναϊκό υπάρχει τιμωρία έδρας. Ο Ολυμπιακός ήταν φανερά καλύτερος από τον Βόλο από την αρχή του πρώτου μέρους, ενώ απείλησε από πολύ νωρίς την εστία του τερματοφύλακα του Βόλου.

Στο 19' από σουτ του Φορτούνη έγινε το 1-0. Ο Κασάμι στο 24' έκανε το το 2-0. Ο Ολυμπιακός βρήκε και 3ο γκολ στο 45' με τον Μπιελ.

Στο 61ο λεπτό ο Μπακαμπού έκανε το 4-0 για να φτάσει στα 18 προσωπικά του γκολ με τον Ολυμπιακό φέτος, ενώ στο 69' ο Αραμπί έκανε το 5-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ραμόν, Ντόι, Σωκράτης, Ροντινέι, Εμβιλά (68' Σαμασέκου), Κασάμι, Μπιέλ (80' Μπουτούτσι), Βαλμπουενά (67' λ.τρ. Βρουσάι), Φορτούνης (67' Μασούρας) και Μπακαμπού (67' Αραμπί).

ΒΟΛΟΣ: Κότνικ, Τάχατος, Πίρινεν, Σιέλης (46' Ασλανίδης), Σι, Τσοκάνης (73' Κάτσε), Μεταξάς, Γκάγκι (46' Λούνα), Τσιρίνος (63' Οικονομόπουλος), Πιρές (46' Άλχο) και Ντέλετιτς.