ofi aek
To πρώτο γκολ του ΟΦΗ απέναντι στην ΑΕΚ | Eurokinissi

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» καθώς επικράτησε της ΑΕΚ με 2-0 με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Έτσι, πέρασαν στη βαθμολογία την «Ένωση» με 12 βαθμούς αλλά και παιχνίδι περισσότερο με τους φιλοξενούμενους να καταγράφουν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Μπάκιτς, ο Φελίπε με δυνατή κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Οι Κρητικοί σφράγισαν τη νίκη τους στο 83', όταν ο Αμπάντα βρήκε όμορφα τον Ντίκο που πέρασε τον Στάνκοβιτς και σημείωσε το τελικό 2-0.

«Μοιρασιά» στο Περιστέρι

Νωρίτερα, στο άλλο ματς της αγωνιστικής, Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο γήπεδο του Περιστερίου.