Επικράτησε επί της Γεωργίας στο τουρνουά Ακρόπολις η εθνική μπάσκετ με 80-67. H εθνική δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο έλεγξε την άμυνα και επικράτησε, παίζοντας χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση και είδε τους Γεωργιανούς να παίρνουν τα ηνία, στην επανάληψη άλλαξε την εικόνα της, βελτιώθηκε και έφτασε στη νίκη.

Ο Κώστας Σλούκας έδωσε ρυθμό με 21 πόντους, με 9/13 σουτ. Τον ακολούθησαν οι Κώστας Αντετοκούνμπο και Τάιλερ Ντόρσεϊ, που είχαν από 10 πόντους ο καθένας, ενώ σημαντική ήταν η συνεισφορά του Μιχάλη Λούντζη με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 37-34, 47-56, 67-80.

Στους δύο αγώνες της 2ης ημέρας του 31ου Τουρνουά «Ακρόπολις» σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

• Πολωνία-Πολωνία 87-86
  • Γεωργία-Ελλάδα 67-80
  • Ελλάδα 2-0  4
  • Πολωνία 1-1  3
  • Τουρκία 1-1  3
  • Γεωργία 0-2  2