Ο Ολυμπιακός διατήρησε το αήττητο σερί του στην φετινή Super League και κέρδισε δύσκολα τον ΠΑΟΚ στο Γ. Καραϊσκάκης με 2-1. Ο Δικέφαλος του Βορρά απειλούσε μέχρι τις καθυστερήσεις και λίγο έλειψε να κλέψει την ισοπαλία. Σκόρερ για τον Ολυμπιακό χρίστηκαν οι Καμαρά (22') και Μασούρας (31') μέσα σε 9΄λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει σε 2-1 με γκολ του Μουργκ (81') στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Αρης ισοπέδωσε με 5-1 τον Παναιτωλικό στο Χαριλάου για την 7η αγωνιστική της Super League επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Οι Θεσσαλονικείς ήταν μπροστά 4-0 από το ημίχρονο. Η ΑΕΚ είχε εύκολη εκτός έδρας απόστολή στον Βόλο κι έφυγε νικώντας με σκορ 1-3, ενώ ΟΦΗ και ΠΑΣ Λαμίας έμειναν ισόπαλες στο 0-0.