Μενού
  • Α-
  • Α+

Αν όντως «η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται» τότε το πρωτάθλημα της Super League που ξεκίνησε απόψε θα είναι άκρως εντυπωσιακό! Βόλος και Αστέρας Τρίπολης προσέφεραν εξαιρετικό θέαμα και ύστερα από μία αναμέτρηση που κρίθηκε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο αγώνας του Πανθεσσαλικού έληξε με 3-3 και μεγάλο κερδισμένο το... ποδόσφαιρο!

Το ματς είχε ανατροπή στο σκορ καθώς ο Αστέρας προηγήθηκε 1-0 με τον Βόλο να γυρίζει το ματς με τους Φαν Βέρτ, Φερνάντες και Ντέλετιτς και να φτάνει στο 3-1, είχε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα και ένα συγκλονιστικό φινάλε καθώς οι Αρκάδες αρχικά με τον Τιλίκα στο 68' μείωσαν και εν συνεχεία με τον Μπαράλες στο 90+8' έφτασαν στην ισοφάριση σε 3-3 και πήραν το βαθμό.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Πάολο Φερνάντες. Ο Ισπανός στα 88 λεπτά που έπαιξε μας προσέφερε ορισμένες εξαιρετικές στιγμές. Μεταξύ άλλων σημείωσε ένα γκολ (56') ενώ «συμμετείχε» στο φανταστικό σε εκτέλεση και δημιουργία 3-1 του Ντέλετιτς.

Εξαιρετικό ντεμπούτο του Ντέλετις με τη φανέλα του Βόλου ενώ από τον Αστέρα Τρίπολης ο Μπαράλες που διαμόρφωσε στο φινάλε το τελικό σκορ, απέδειξε, ξανά, πόσο φορ κλάσης είναι.