panserraikos aek
Στιγμιότυπο από το Πανσερραϊκός - ΑΕΚ | Eurokinissi/ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ

Η ΑΕΚ κατάφερε να αφήσει ακόμα δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα της Super League καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες με γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις ύστερα από τραγικό λάθος του γκολκίπερ Αθανασιάδη.

Η «Ένωση» μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 17' με γκολ του Ρότα. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 39' με κεφαλιά του Θυμιάνη.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα πέτυχε το 2-1 με τέρμα του Λιβάι Γκαρσία στο 45ο λεπτό μετά από ασίστ του Τσούμπερ.

Το σοκ για τους πρωταθλητές ήρθε στο 94' όταν ο Θυμιάνης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα μετά από ολέθριο λάθος του Αθανασιάδη, που έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του. Λίγο νωρίτερα ο Πανσερραϊκός είχε δοκάρι σε σουτ του Τόμας.