ΚΟΙΝΩΝΙΑ
08/06/2021 12:30

Χανιά: Νοσηλεύτρια εμφάνισε θρόμβωση μετά τον εμβολιασμό της με Pfizer

Θρόμβωση που ενδέχεται να συνδέεται με το εμβόλιο των Pfizer-BioNTech κατά του κορονοϊού εμφάνισε μία νοσηλεύτρια στα Χανιά μετά τον εμβολιασμό της - Η ζωή της γυναίκας δεν κινδυνεύει

Χανιά: Νοσηλεύτρια εμφάνισε θρόμβωση μετά τον εμβολιασμό της με Pfizer
Υγειονομικό προσωπικό ετοιμάζει δόση του εμβολίου κατά του κορονοϊού (πηγή: Eurokinissi)
Ανάγνωση:

Επιπλοκές μετά τον εμβολιασμό της με το εμβόλιο των εταιριών Pfizer-BioNTech κατά του κορονοϊού εμφάνισε μία νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων. Πρόκειται για μια γυναίκα περίπου 50 χρόνων η οποία μετά την εμφάνιση της θρόμβωσης νοσηλεύεται στο νοσοκομείο.

Διαβάστε ακόμη: Κρήτη: Θάνατος 44χρονης μετά τον εμβολιασμό της με AstraZeneca – Τι αναφέρει η ανακοίνωση του νοσοκομείου

Σύμφωνα με πληροφορίες του Flashnews.gr η νοσηλεύτρια παρουσίασε αρχικά θρόμβωση στα άκρα και συγκεκριμένα στο ένα πόδι και στη συνέχεια και στο άλλο πόδι. Ωστόσο πάντα σύμφωνα με το ίδιο ρεπορτάζ η υγεία της δεν κινδυνεύει. Αξίζει να σημειωθεί ότι αναμένεται να φανεί από τις εξετάσεις αν συνδέεται ο εμβολιασμός με την εμφάνιση της θρόμβωσης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Google News
Ακολουθήστε το Reader στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.
# TAGS:
ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΧΑΝΙΑ PFIZER ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ