aris
Αρης - Ατρόμητος | Eurokinissi

Στην 5η θέση της βαθμολογίας της Super League 1, στο +1 από τον Βόλο, βρίσκεται πλέον ο Άρης, ο οποίος υποδέχθηκε τον Ατρόμητο και προηγήθηκε με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας τελικά με 2-1 και παίρνοντας τους τρεις βαθμούς σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις και ενδιαφέρον ως το τέλος.

Λεβαδειακός – Παναιτωλικός 0-0

Ο Λεβαδειακός περίμενε το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό με στόχο τη νίκη ώστε να κάνει βήμα παραμονής, αλλά τελικά έπειτα από ένα 90λεπτο με ελάχιστες φάσεις έμεινε στο 0-0, γεγονός που σημαίνει ότι βρίσκεται στην προτελευταία θέση δύο αγωνιστικές πριν το τέλος και έχει 180 λεπτά στη διάθεσή του για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Λεβαδειακός: Γκροφ, Ντεντάκης, Λιάγκας, Παζ, Παναγιώτου, Νίκας (69′ Σκβάρκα), Νταμπό, Χάμοντ, Βρακάς, Γιαννιώτας (80′ Συμελίδης), Σακό (74′ Δούμτσιος).

Παναιτωλικός: Γκρατερόλ, Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ντίας, Κολοβός (80′ Μπουζούκης), Σενγκέλια (63′ Χουάνπι), Ντουάρτε, Καρέλης (80′ Ζοάο Πέδρο).

Ιωνικός – ΟΦΗ 0-2

Ο αγώνας με τον ΟΦΗ ήταν σαν τελικός για τον Ιωνικό που με νίκη θα έκανε καθοριστικό βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού, αλλά οι Κρητικοί είναι άλλη ομάδα στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος και με δύο γκολ του Τοράλ στα τελευταία λεπτά νίκησαν με 2-0 και βελτίωσαν κι άλλο τη θέση τους στην κατάταξη.

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Μπουενά, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Βαλεριάνος, Κανιας, Σάκιτς, Φαντιγκά, Σεμπά (93′ Ελευθεριάδης), Μάντζης (67′ Μάνος).

ΟΦΗ: Μανδάς, Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής, Τσιλιανίδης (86′ Μαρινάκης), Περέα, Ντιουσέ, Μπαλογιάννης, Μπάκιτς, Τοράλ (95′ Γκρόνιγκ), Ντίκο.