giobanobits
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μιλάει στους παίκτες του Παναθηναϊκού. | Youtube

«Παιδιά είμαι πολύ περήφανος για εσάς ανεξάρτητα με το τι θα γίνει τώρα». Αυτό είπε μεταξύ άλλων στους παίκτες του ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στον κρίσιμο αγώνα με τη Μαρσέιγ, στην οποία ο Παναθηναϊκός απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι τη Μαρσέιγ μέσα στο Βελοντρόμ και προκρίθηκε στα play off του Champions League.

Παρόλο που το «τριφύλλι» βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Φώτη Ιωαννίδη στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων και μετά την παράταση οι δύο ομάδες πήγαν στα πέναλτι.

Ο Παναθηναϊκός δημοσίευσε στο YouTube την παρακάμερα από τον αγώνα. Εκεί μπορεί να παρακολουθήσει κανείς την ομιλία του Σέρβου τεχνικός του «τριφυλλιού» πριν τα πέναλτι, καθώς και τους ξέφρενους πανηγυρισμούς!