atromitos panathinaikos
Το γκολ του Μλαντένοβιτς έδωσε την πρόκριση στον ΠΑΟ | Eurokinissi/ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

Ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή στο Περιστέρι και επικρατώντας 2-0 του Ατρομήτου, πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το συγκρότημα του Φατίχ Τερίμ ήταν ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ οι «πράσινοι» είχαν αρκετές ευκαιρίες για να «τελειώσουν» την πρόκριση πριν το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μλαντένοβιτς με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Ρούμπεν Πέρεθ sto 37', με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από κεφαλιά πάσα του Αϊντίν.

Στο 62’ ο Γερεμέγεφ σκόραρε με υπέροχο πλασέ όμως σωστά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.