Κοινωνία
LIVE: ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ

Σάλος με την ανάρτηση του Κούβελα: «Το ισχαιμικό επεισόδιο του Χαρδαλιά μπορεί να οφείλεται στο εμβόλιο κορονοϊού»

Ο καθηγητής Φαρμακολογίας του πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης υποστηρίζει ότι μπορεί το ισχαιμικό επεισόδιο του υφυπουργού Πολιτικής Προστασίας να είναι παρενέργεια του εμβολίου κατά του κορονοϊού

(Eurokinissi)
(Eurokinissi)

Αίσθηση προκάλεσε ο καθηγητής Φαρμακολογίας του πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης, Δημήτρης Κούβελας, ο οποίος με μια απίστευτη ανάρτησή του στο Facebook υποστηρίζει ότι το ισχαιμικό επεισόδιο του Νίκου Χαρδαλιά, μπορεί να οφείλεται στο εμβόλιο που έκανε για τον κορονοϊό! Μάλιστα καλεί τους θεράποντες ιατρούς να υποβάλλουν κίτρινη κάρτα στον ΕΟΦ, δυνητικής ανεπιθύμητης δράσης του εμβολίου κατά του κορονοϊού, καθώς όπως λέει «το οξύ στεφανιαίο σύνδρομο περιγράφεται στις αναμενόμενες ανεπιθύμητες δράσεις των εν λόγω εμβολίων»

Αναλυτικά η ανάρτηση του Δημήτρη Κούβελα:

Από τη θέση που βρίσκομαι, ως συνάνθρωπος και συμπολίτης, εύχομαι στον κ. Χαρδαλιά (@Nikos Hardalias) καλή ανάρωση. Από την ίδια θέση, ως Ιατρός και Καθηγητής Κλινικής Φαρμακολογίας, προτρέπω τον κ. Χαρδαλιά, τους θεράποντες και τους φροντιστές του, να υποβάλλουν κίτρινη κάρτα στον ΕΟΦ, δυνητικής ανεπιθύμητης δράσης του εμβολίου κατά του COVID-19 στο το οποίο υπεβλήθη. Το οξύ στεφανιαίο σύνδρομο περιγράφεται στις αναμενόμενες ανεπιθύμητες δράσεις των εν λόγω εμβολίων και ο ασθενής βρίσκεται στο χρονικό φάσμα εκδήλωσης της ανεπιθύμητης. Υποβολή ΚΙΤΡΙΝΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ

Google NewsΑκολουθήστε το reader.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

TAGS
#Κορονοϊός #Εμβόλιο

Best of Internet