Παίζοντας εκπληκτικό μπασκετ στην πρώτη και την τρίτη περίοδο οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο κατάφεραν να κάνουν πρεμιέρα με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα του NBA επικρατώντας των Σίξερς μέσα στη Φιλαδέλφεια με 88-90. Τα «Ελάφια» θα μπορούσαν να έχουν καθαρίσει νωρίτερα το ματς αλλά έδειξαν να «κολλάνε» στην αντεπίθεση των Σίξερς στην τελευταία περίοδο και μετέτρεψαν τον αγώνα σε θρίλερ. Καθοριστικός για έναν ακόμα αγώνα της ομάδας του ο Greek Freak τα έκανε όλα μέσα στο τερέν και οδήγησε τους Μπακς σε μια αγχωτική νίκη, παρά το γεγονός ότι είχε απέναντί του έναν εκπληκτικό Τζέιμς Χάρντεν που λίγο έλειψε να το «γυρίσει» το μόνος του.

O Αντετοκούνμπο εμφανίστηκε σοβαρός, ψύχραιμος και ώριμος σε άμυνα και επίθεση πετυχαίνοντας 21 πόντους με 8/13 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 2/5 βολές. Είχε επίσης 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, έκανε ένα  κλέψιμο και τρία μπλοκ, ενώ έκανε μόλις ένα λάθος στα 36 λεπτά που βρέθηκε στο παρκε.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-30, 45-47, 63-73, 88-90

Φιλαδέλφεια 76ers (Ντοκ Ρίβερς): Τάκερ 5 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα), Χάρις 9 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κοψίματα), Εμπίντ 15 (5/18 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 2/3 βολές, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μάξι 15 (6/10 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 3/4 βολές, 2 ριμπάουντ), Χάρντεν 31 (12/17 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 4/4 βολές, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 λάθη), Νιάνγκ, Χάουζ 4, Ριντ, Χάρελ, Τάιμπουλ, Μέλτον 9 (1)

Μιλγουόκι Μπακς (Μάικ Μπουντενχόλζερ): Γιάννης Αντετοκούνμπο 21 (8/13 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 2/5 βολές, 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 μπλοκ, 1 λάθος σε 36 λεπτά), Λόπεζ 17 (4/12 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 μπλοκ), Χόλιντεϊ 6 (2/9 δίποντα, 0/5 τρίποντα, 2/2 βολές, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα), Κάρτερ 5 (1), Άλεν 12 (2/6 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Νουόρα 6 (2), Ιμπάκα, Πόρτις 11 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ), Χιλ 4, Μάθιους 8 (2)