Διακοπή 40 λεπτών σημειώθηκε στην αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Αρης στο πλαίσιο της Super League καθώς οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο στις καθυστερήσεις του αγώνα. Συγκεκριμένα, κι ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 1-0 στην Τούμπα με γκολ του Μαντσίνι, οπαδοί των γηπεδούχων στο 90ο λεπτό άρχισαν να πετούν φωτοβολίδες και αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, ενώ αμέσως μετά εισέβαλαν και μέσα στο γήπεδο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι παίκτες και των δύο ομάδων να αποχωρήσουν κακήν κακώς από τον αγωνιστικό χώρο, με τον αγώνα να διακόπτεται.

Τελικά, ύστερα από 40λεπτη διακοπή κι αφού άδειασαν οι εξέδρες από οπαδούς του ΠΑΟΚ, οι δύο ομάδες επέστρεψαν στο χορτάρι με εντολή του διαιτητή προκειμένου να παιχτούν οι καθυστερήσεις. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και ο Αρης πήρε τη μεγάλη νίκη (1-0), ενώ ο ΠΑΟΚ κινδυνεύει πλέον και με πολύ βαριά καμπάνα.