panathinaikos
Ατρόμητος - Παναθηναϊκός | Eurokinissi

Μόνος πρώτος στην κανονική διάρκεια της Super League αναδείχτηκε ο Παναθηναϊκός μετά το νικηφόρο του πέρασμα κόντρα στον Ατρόμητο με δύο γκολ του Φώτη Ιωαννίδη στο β' ημίχρονο, σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό με 3-1. Ετσι, οι «πράσινοι» τερμάτισαν πρώτοι στην κανονική περίοδο με +2 από την δεύτερη ΑΕΚ και μπαίνουν με άλλον αέρα στα play off.

Από την άλλη, το γκολ του Μπράντον Τόμας στο 30ο λεπτό ήταν αυτό που χάρισε στον ΠΑΟΚ τη νίκη με 1-0 επί του Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, σε ματς για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πιστοποίησε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται, ελαχιστοποιώντας τους κινδύνους μπροστά στην εστία του Ντόμινικ Κοτάρσκι και χάνοντας ευκαιρίες, κυρίως στο πρώτο 45λεπτο, για περισσότερα γκολ.